Natuurcentrum Veluwe
Ede - Gelderland
Locatie Natuurcentrum Veluwe
Beschrijving Natuurcentrum Veluwe
Het Natuurcentrum Veluwe ligt in een fraai en veelzijdig gebied: aan de rand van de landbouwenclave De Ginkel. De afwisseling van heidevelden, bossen, poelen en plassen zorgt voor een rijke flora en fauna.
Naast deze natuurlijke elementen zijn ook de twee schaapskuddes, de grafheuvels en het Belgenmonument een bezoek waard. Bovendien zijn er vele mogelijkheden om te wandelen en te fietsen.
Direct naast het centrum is een natuurtuin van 7500 m2 aangelegd. In deze tuin wordt o.a. aandacht besteed aan het thema "natuur en landbouw op de Veluwe".
Er is een nieuwe bijenstal, waarin de Edese Bijenverenigingen acht bijenvolken huisvesten. Op speciale dagen wordt daar door de imkers uitleg gegeven, over het leven van die interessante diertjes.
Stichting Natuurcentrum Veluwe organiseert het gehele jaar door, in samenwerking met de Regio VVV Veluwe Vallei en andere organisaties, diverse activiteiten zoals bezoeken aan de wildkansel De Hindekamp.
Er zijn diverse mogelijkheden voor groepen en bedrijven, bijv. een fiets-, wandel- of huifkartocht maken onder leiding van een natuurgids.
Het Natuurcentrum Veluwe is het vertrekpunt voor allerlei excursies. Het centrum beschikt over een professionele projectie-installatie, en een TV-toestel met dvd-drive. In het centrum zijn diverse artikelen te koop variërend van souvenirs tot informatieve boeken en folders.
Het Natuurcentrum kan ook worden gebruikt als vergaderruimte en/of startlocatie voor natuurgerichte activiteiten en bijeenkomsten.
Zowel het Natuurcentrum als de wildkansel zijn toegankelijk voor mindervaliden.
Openingstijden
De openingstijden zijn van 11.00 uur tot en met 17.00 uur;
Van april tot oktober dagelijks, maandag gesloten;
Van november tot en met maart, maandag en zaterdag gesloten;
In de vakantieperiodes zal het Natuurcentrum in vele gevallen ook op de zaterdag en de maandag geopend zijn.
Opmerking
Hoewel we ons best doen alle informatie op deze site correct en up-to-date te houden, kan het voorkomen dat een activiteit niet (langer) plaatsvindt of een locatie niet meer te bezoeken is. We raden u daarom aan om, indien mogelijk, de informatie via telefoon, e-mail of website te verifiëren.
Activiteiten bij Natuurcentrum Veluwe
- Geen activiteiten bekend
In de nabije omgeving van Natuurcentrum Veluwe vindt u ook:
- Aanderijn2 in Renkum
- Atelier Berk-Art in Ede
- Bezoekerscentrum Sonsbeek in Arnhem
- Boerderijtuin Klein Warnsborn in Arnhem
- Bomenland Schiphorst in Bennekom
- Botanische Tuin Belmonte in Wageningen
- Botanische Tuin De Dreijen in Wageningen
- Burgers’ Zoo in Arnhem
- De Beukenhof in Barneveld
- De Groenhof in Veenendaal
- De Palmentuin in Veenendaal
- De Passiflorahoeve in Harskamp
- De tuin van Herman Meijer in Huissen
- Epric in Huissen
- Geertestuin in Kesteren
- Heide Kwekerij - Heathers Heide in Barneveld
- Hobbykwekerij en Kijktuin ’De Stek’ in Driel
- Hovenierscentrum De Briellaerd in Barneveld
- Huis Zypendaal in Arnhem
- Jachthuis St. Hubertus in Hoenderloo
- Kasteel Doorwerth in Doorwerth
- Kasteeltuin Hemmen in Hemmen
- Kwekerij Bloemrijk in Wageningen
- Kwekerij De Boschhoeve in Wolfheze
- Kwekerij De Hessenhof in Ede
- Kwekerij Jaap Duijs in Otterlo
- Landgoed Hoekelum in Ede
- Markthal in Barneveld
- Museonder in Otterlo
- Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem
- Nederlands Pluimveemuseum in Barneveld
- Pinetum De Dennenhorst in Lunteren
- Pluktuin de Bosrand in Wageningen
- Spitsbergen - Willemsen in Veenendaal
- Tuin de Lage Oorsprong in Oosterbeek
- Tuincentrum Van den Top in Barneveld
- Vrienden van het Platteland in Wageningen